Ľudové Mladistvá vyhrali súťaž Jazz Fruit

19.04.2017

Obrovský ohlas a výnimočné ocenenie Jazz Fruit 2017 International Winner získalo slovenské
zoskupenie Ľudové Mladistvá minulý týždeň v Českej republike. Súťaž mladých jazzových talentov Jazz Fruit sa konala 13.apríla 2017 v Prahe v rámci prestížneho festivalu Mladí Ladí Jazz.
Mladí umelci v októbri vyhrali súťaž talentov na Bratislavských jazzových dňoch, začiatkom decembra uspeli aj na 30. ročníku tradičnej súťaže Nové tváre slovenského jazzu, kde získali tri odborné ceny, na nedávnom udeľovaní cien Radio_Head Awards zasa uspeli v kategórii Objav roka. V novej skladbe Hojana dostávajú veľký priestor aj speváčky - Monika Horičková, Terézia Jarošová, Daniela Sihelská (SĽUK) a Mária Nagyová. Originálny hudobný nápad kombinovať tradičnú ľudovú hudbu s prvkami jazzu, vážnej aj modernej hudby začal v roku 2015, keď sa Martin „Majlo“ Štefánik náhodou pustil do prerobenia starej archívnej nahrávky skladby Ej, padá, padá rosička. Invenčný prístup zafungoval a za pomoci SĽUK-u pridal čoskoro aj ďalšie skladby.
Zoskupenie Ľudové Mladistvá tvoria profesionálni hudobníci, vo svojej tvorbe spájajú zdanlivo nezlučiteľné prvky folklóru, jazzu, vážnej hudby a energickej modernej hudby.

profesionálne umelecké teleso
hudobno-tanečné programy
centrum tradičnej kultúry
vlastná divadelná scéna