SĽUK uvedie na domovskej scéne nový hudobno-tanečný program Krajinka

04.04.2018

Slovenský ľudový umelecký kolektív prichádza s novým komorným hudobno-tanečným programom Krajinka. Predstavíme vám  dynamickú, pestrofarebnú koláž ľudovej hudby, piesní a tancov z viacerých etnografických oblastí Slovenska. Program tak odráža neobyčajne bohatú, a stále živú, rôznorodosť tradičnej ľudovej kultúry na Slovensku, s ktorou sa dodnes stretávame pri rôznych tradičných tanečných a speváckych príležitostiach (svadby, krstiny, rodinné oslavy, tanečné zábavy),  ale aj v štylizovanom scénickom spracovaní (folklórne súbory, folklórne festivaly a pod.) na vidieku i v mestách.
Poslaním SĽUK-u je vytvárať  umelecké, výchovné a vzdelávacie programy, ktoré rôznymi úrovňami štylizácie, spôsobmi interpretácie a umeleckého spracovania nadväzujú na folklórne prejavy a ktoré pristupujú k tradičnej ľudovej kultúre Slovenska ako k svojmu hlavnému inšpiračnému zdroju.

Premiéru najnovšieho titulu Krajinka, uvedie SĽUK v dňoch 13. a 14. apríla, na svojej domovskej scéne v Divadle SĽUK, v Rusovciach.

Vstupenky na predstavenia si môžete zakúpiť prostredníctvom  www.divadlo.sluk.sk

Viac informácií nájdete na www.sluk.sk

profesionálne umelecké teleso
hudobno-tanečné programy
centrum tradičnej kultúry
vlastná divadelná scéna