Novinka Wesa Andersona a životopisný príbeh vizionára Gauguina už tento víkend v Kine SĽUK

15.05.2018

Wes Anderson po Fantastickom pánovi Foxovi prichádza s ďalším animovaným filmom Psí ostrov, v ktorom opäť jednu z hlavných rolí hrajú zvieratá. Tentoraz sú to psy, ktorých starosta mesta Megasaki kvôli psej chrípke odsúdi do vyhnanstva. Psí ostrov uvidíte v sobotu, 19.5. o 15:00 hod. Nekompromisný vizionár Paul Gauguin opustí Paríž, rodinu i priateľov a v roku 1891 sa usadí na exotickom ostrove Tahiti. Zdanlivý raj sa ale mení na miesto samoty a chudoby. Film Edouarda Deluca je výpravnou, pritom však meditatívnou sondou do duše vášnivého a problematického génia. Jednoznačne v nej dominuje absolútne strhujúci, intenzívny výkon Vincenta Cassela. Gauguin zavíta do Kina SĽUK 19. mája o 19:00 hod.
V nedeľu popoludní našich najmenších čaká dobrodružná výprava do krajiny vznešených rytierov, krásnych princezien a nebezpečných čarodejníkov. Príbeh hovorí o potulnom umelcovi Ruslanovi a pôvabnej princeznej Mile, ktorú unesie zákerný čarodejník Černomor. Ruslan sa bez zaváhania vydá hľadať princeznú aj napriek všetkým prekážkam aby dokázal, že láska je silnejšia než kúzla. Či sa mu to podarí uvidíte o 20. mája o 15:00 hod.
Milujete napätie a zimomriavky? Potom by ste si určite nemali nechať ujsť film Tiché miesto, večer o 19:00 hod. Obyčajná rodina sa snaží prežiť vo svete, kde i ten najslabší zvuk môže znamenať rozsudok smrti. V hlavných úlohách hororového thrilleru sa predstavia John Krasinski a Emily Blunt.

Tešíme sa na vás!
www.kino.sluk.sk

profesionálne umelecké teleso
hudobno-tanečné programy
centrum tradičnej kultúry
vlastná divadelná scéna