Najlepší animovaný film za rok 2017 už túto sobotu v Kine SĽUK

15.10.2018

Sobota v Kine SĽUK prinesie príbehy zo siete rodiny Websterovcov. Viacgeneračná pavúčia rodina žije na najvyššom poschodí vo výťahovej strojovni. Ich každodenné výzvy a drobné víťazstvá nastavujú zrkadlo nášmu svetu ľudí. V šiestich príbehoch objavíme nielen pevnosť pavúčieho vlákna, ale najmä skutočnú silu veselej rodiny, ktorú spája. Animovaný film Websterovci uvidíte 20.10. o 15:00 hod.
Večer o 19:00 hod. vám prinesieme neuveriteľný, ale pravdivý príbeh rozporuplnej osobnosti Zdeňka Tomana. Toman bol mužom mnohých tvárí a mien, šéfom zahraničnej rozviedky a bezškrupulóznym obchodníkom a kariéristom. Film odkrýva pozadie tzv. tretej republiky, rokov 1945-48 a rozpráva príbeh muža, ktorý významne ovplyvnil vývoj povojnového Československa a o ktorom sa nikdy doteraz nehovorilo.
V nedeľu o 15:00 hod. sa môžete tešiť na animované dobrodružstvo pre všetky vekové kategórie, ktoré obráti mýtus hore nohami, keď mladý šikovný Yeti nájde niečo, o čom si myslel, že neexistuje, človeka – piadinôžku.
Japonská dráma Zlodeji, je príbehom Osamu, ktorý si privyrába kradnutím v obchodoch. Do remesla zasväcuje aj svojho syna. Do rutiny krádeží zasiahne dievčatko, ktoré sa osamelo hrá v mraze na balkóne. Osamu sa rozhodne, že vziať si dieťa, ktoré rodičia zanedbávajú, nie je zločin. Jeho čin vedie k odhaleniu tajomstva vnútri rodiny zlodejov a spochybnenie toho, čo vlastne rozumieme pod pojmom rodina. Koreedov film je citlivou, vrstevnatou a rafinovanou drámou o bezpodmienečnej láske a dôstojnosti chudobných.

Tešíme sa na vás!

www.kino.sluk.sk

profesionálne umelecké teleso
hudobno-tanečné programy
centrum tradičnej kultúry
vlastná divadelná scéna