Pokračovanie príbehov známych kutilov, film podľa knižného bestselleru Josefa Formánka či animovaný film z dielne animátora Michela Ocelota už tento víkend v Kine SĽUK

19.11.2018

Posledný novembrový víkend v Kine SĽUK sa na filmové plátno opäť vrátia dvaja kutilovia, pre ktorých žiadna komplikácia nie je prekážkou a žiadna výzva dostatočne veľká! Blíži sa zima a to Pat a Mat nemôžu nechať len tak. Aký nový stroj na sneh vymyslia, ako si poradia s vianočnou výzdobou a čo dostanú pod stromček? To sa dozviete v animovanom filme Pat a Mat: Zimné dobrodružstvá, v sobotu 24.11. o 15:00 hod. Večer o 19:00 hod. uvidíte celovečerný film podľa rovnomenného knižného bestselleru Josefa Formánka, Úsmevy smutných mužov. Miestami vtipný, miestami smutný. Svoju tragikomédiu "o chľaste, vôli a vesmíre" rozpráva úspešný spisovateľ, ktorý k práci aj k rozprávaniu sa s inými ľuďmi potrebuje najskôr len pohárik a neskôr aj celú fľašu. V liečebni sa potom Josef stretáva s ďalšími osudmi tých, ktorí sú, či donedávna boli, v pití alkoholu ozajstnými majstrami.
Nedeľa popoludní bude patriť pôvabnému animovanému príbehu, z dielne uznávaného francúzskeho animátora Michela Ocelota s názvom Dilili v Paríži. Prostredníctvom dobrodružstva malého dievčatka priblíži obdobie belle epoque v dejinách Francúzska. Odvážna Dilili sa spolu so svojím kamarátom Orelom vydajú po stopách spolku, ktorý stojí za únosmi dievčat v Paríži. O 19:00 hod. vám prinesieme novinku jedného z najkontroverznejších režisérov súčasnosti. Gaspar Noé vo svojej najnovšej snímke Climax sleduje skupinu dvadsiatich tanečníkov, ktorých čaká trojdňové skúšanie v starej škole uprostred lesa. Atmosféra rýchlo naberá na obrátkach, zjavne sú omámení drogami, hoci nevedia kto alebo kedy im drogy dal. Netreba veľa a ich stav vyvrcholí neurózami a psychózami, ktoré len znásobuje elektrizujúci rytmus hudby. Kým niektorí z nich sa vznášajú, iní prepadajú do pekiel.

Tešíme sa na vašu návštevu!

www.kino.sluk.sk

profesionálne umelecké teleso
hudobno-tanečné programy
centrum tradičnej kultúry
vlastná divadelná scéna