Animované dobrodružstvo veselej dvojice aj obyčajné ľudské šťastie už tento víkend v Kine SĽUK

15.01.2019

V sobotu popoludní na vás čaká ďalšie dobrodružstvo veselej dvojice Asterixa a Obelixa. Príbeh z prostredia svojráznej Galskej dediny sa tentokrát točí okolo ich čarovného nápoja. Starý a popletený druid Panoramix, ktorý ako jediný vie tento nápoj pripraviť, však jedného dňa spadne pri zbere imela zo stromu. Pri páde si uvedomí, že ak sa s ním niečo stane, tak budúcnosť Galov je ohrozená. Asterix a tajomstvo čarovného nápoja uvidíte 19.1. o 15:00 hod.
Obyčajné ľudské šťastie môže mať mnoho podôb. Niekedy jasných, niekedy neočakávaných. Film režisérky Olgy Dabrowskej „Cena za šťastie“ ukazuje príbehy ľudí, ktorí cestu k svojmu šťastiu niekde stratili a pokúšajú sa ju znova nájsť. Film uvidíte 19.1. o 19:00 hod.
V nedeľu potešíme všetkých priaznivcov komiksov. Kreatívne duo Phil Lord a Chris Miller (LEGO Movie, 21 Jump Street) ukáže Spider-Mana v novom svetle, s použitím jedinečnej technológie animácie. Po tom, čo tínedžera Milesa Moralesa pohryzne rádioaktívny pavúk, musí sa naučiť, ako sa stať Spider-Manom. Spider-Man: Paralelné svety 20.1. o 15:00 hod.
O 19:00 hod. sa zamyslíme nad otázkou, či je lepšou metódou, ako zachrániť svet, sabotáž stožiarov vysokého napätia alebo adoptovanie ukrajinskej siroty? Túto dilemu rieši svojrázna „zenová teroristka“ v šťavnatom a ironickom filme Benedikta Erlingssona. Päťdesiatnička Halla, tvrdá a nekompromisná žena vedie súkromnú vojnu s priemyselnými gigantmi, ktoré ničia islandskú krajinu. Woman at War 20.1. o 19:00 hod.

Tešíme sa na vašu návštevu!
www.kino.sluk.sk

profesionálne umelecké teleso
hudobno-tanečné programy
centrum tradičnej kultúry
vlastná divadelná scéna