Víťaz tohtoročných Oscarov už tento víkend v Kine SĽUK

04.03.2019

Druhý marcový víkend v Kine SĽUK privítame s vašimi obľúbenými hrdinami! Po úspechu filmu Lego príbeh® sa opäť stretneme s kamarátmi z mestečka Brickburg. V novom akčnom dobrodružstve sa obyvatelia pustia do boja za záchranu svojho milovaného domova. LEGO® príbeh 2 v sobotu 9.3. o 15:00 hod. Večer o 19:00 hod. sme si pre vás pripravili drámu mladého slovenského režiséra Teodora Kuhna. Ľudovítovi zavraždili neonacisti jediného syna. Kvôli nefunkčnému súdnemu systému sú však tí istí páchatelia prepustení na slobodu. Film, ktorý je možno v tomto období aktuálnejší než kedykoľvek predtým hovorí aj o tom, že každá generácia má svoju obeť. Ostrým nožom uvidíte 9.3. o 19:00 hod.
V nedeľu o 15:00 hod. nás navštívi strapatý a roztomilý psí maznáčik, ktorý si získal vďaka svojej milej povahe všetky srdcia v kráľovskom paláci. Jedného dňa sa však stratí jeho psia láska. Rozhodne sa preto, že ju nájde a privedie naspäť. Opúšťa bezpečné zázemie kráľovských komnát a vydáva sa na dobrodružnú cestu . Psie veličenstvo 10.3. o 15:00 hod.
O 19:00 hod. sme si pre vás pripravili skutočnú filmovú lahôdku! Víťaza tohtoročných Oscarov v kategórii Najlepší film – Green Book. Film je inšpirovaný skutočným príbehom odohrávajúcim sa v šesťdesiatych rokoch v Amerike, ktorá nebola prívetivým miestom najmä pre pretrvávajúci rasizmus. Tony Lip je taliansko-americký vyhadzovač z robotníckej triedy, ktorý príjme prácu šoféra pre Dr. Dona Shirleyho, vysoko vzdelaného pianistu afroamerického pôvodu. Dvaja úplne odlišní ľudia sa tak spolu vydávajú na dvojmesačné koncertné turné do miest na juhu, kde je rasizmus ešte hlbšie zakorenený. No pred nimi samotnými sa otvára cesta k zmysluplnému a jedinečnému priateľstvu.

Tešíme sa na vašu návštevu!
www.kino.sluk.sk

profesionálne umelecké teleso
hudobno-tanečné programy
centrum tradičnej kultúry
vlastná divadelná scéna