LADO & SĽUK

09.12.2019

Spoločné predstavenie Chorvátskeho národného súboru ľudového tanca a Slovenského ľudového umeleckého kolektívu LADO & SĽUK sa uskutoční 28.1.2020 o 19:00 v Mestskom divadle P.O Hviezdoslava prvýkrát v ich histórii na Slovensku. Oba folklórne súbory už 70 rokov preukazujú svoju kvalitu na celom svete. Výnimočný program bude uvedený pri príležitosti predsedníctva Chorvátska v Rade Európskej únie.

Slovenský ľudový umelecký kolektív SĽUK je profesionálne umelecké teleso, pôsobiace od roku 1949 v oblasti umeleckého spracovania a interpretácie folklóru na Slovensku. SĽUK vo svojej tvorbe vychádza z autentických podôb slovenského ľudového umenia, ktoré spracúva do umelecky vysoko kvalitných a divácky úspešných programov. Okrem tradičných prístupov zohľadňuje aj nové inovatívne umelecké projekty.

Chorvátsky národný súbor ľudového tanca LADO  bol založený v roku 1949 v Záhrebe ako profesionálny súbor s cieľom umeleckého spracovania, interpretácie a javiskovej prezentácie najkrajších príkladov bohatej zbierky chorvátskej  tradičnej hudby a tanca. Repertoár LADO je choreograficky aj hudobne rešpektovaný vo svete pre jeho autenticitu a obsahuje viac ako sto rôznych choreografií, stovky vokálnych, inštrumentálnych a vokálno-inštrumentálnych predstavení.

Vstupenky si môžete kúpiť tu.

profesionálne umelecké teleso
hudobno-tanečné programy
centrum tradičnej kultúry
vlastná divadelná scéna