PARADE PICTUS

30.09.2020

Posledná šanca vidieť reprízu PARADE PICTUS, už dnes 30. 9. 2020 v Divadle SĽUK!

PARADE PICTUS je diplomová práca Mareka Gregu, študenta HTF VŠMU v spolupráci so Slovenským ľudovým umeleckým kolektívom.

Galéria obrazov. Miesto, kde sa môžeme stíšiť, spomaliť, obklopiť sa krásou, kde môžeme nechať prúdiť naše myšlienky a fantáziu. Keď sa pozorne zadívame, uvedomíme si, že maľba na nás neprehovára len svojimi farbami. Obraz to nie sú iba farby a ťahy štetca, ale aj príbehy ukryté hlboko v štruktúre plátna, ktoré maliari zachytávajú po stáročia. My sa vďaka nim môžeme na svet pozerať inými očami, načrieť do minulosti alebo aj budúcnosti, spoznávať nepoznané a objavovať nové tajomstvá, životy a krajiny. Skryté príbehy, ktoré nemo čakajú na svoje oživenie prostredníctvom našej fantázie, ktorá im dáva život.

„Parade pictus“ v preklade Prehliadka obrazov, je prezentácia palety tancov, ktoré sú inšpirované obrazmi významných slovenských maliarov 20. storočia. Oživené emócie a témy výtvarných diel sú na javisku umocnené multižánrovým spracovaním. Výsledkom je inscenácia, ktorá v sebe spája zážitok nie len zo spojenia tanca a výtvarného umenia, ale taktiež prostredníctvom hudby a slova. Divák je vtiahnutý do deja, v ktorom sa mu odkrývajú príbehy minulosti, zachytávajúce život bežného ľudu, ich zvyky a tradície, prácu, lásky, radosti, ale aj strasti a útrapy vojny, ktorá poznačila mnohé životy.

Dĺžka podujatia: 60 minút
Rok výroby: 2020
Dátum lokálnej premiéry: 25. september 2020

Tešíme sa na vás:)

profesionálne umelecké teleso
hudobno-tanečné programy
centrum tradičnej kultúry
vlastná divadelná scéna