Genezis

Genezis

Premiéra: 18.2. 2017
Najbližšie predstavenie: 04.05.2017 19:00

Slovenský ľudový umelecký kolektív (SĽUK) prichádza na scénu so svojím najnovším projektom „GENEZIS. Príbeh o stvorení sveta a o prvých ľuďoch“. Je to veľkolepo koncipovaný hudobno-tanečný program doplnený filmovou projekciou, ktorý vznikol na vybrané motívy z Genezis Prvej Mojžišovej knihy o stvorení sveta.

Podmanivá hudba, skvelé choreografie, kreatívne animácie s využitím veľkoplošnej projekcie a strhujúce interpretačné výkony tanečného súboru SĽUK-u dopĺňajú vtipné vizuálne prvky a slovné komentáre v podaní hercov Františka Kovára, Petry Molnárovej a Reného Štúra.

GENEZIS je projekt určený pre súčasného náročného diváka. Jeho cieľom je, aby si milovníci divadla, hudby a tanca, prostredníctvom netradičného poňatia, našli cestu k ľudovému umeniu. V hudobnom spracovaní, choreografiách, textoch, projekcii, v scéne i v kostýmoch sa tvorcovia zamerali na súčasné inscenačné postupy, štylistické spracovanie témy však evidentne odkazuje na tradičnú ľudovú kultúru ako na hlavný inšpiračný zdroj.

Námet a scenár: Juraj Hamar
Hudba: Stano Palúch
Choreografia: Laco Cmorej
Scéna: Marek Hollý
Kostýmy: Katarína Holková
Projekcie a grafický dizajn: Ján Šicko
Produkcia: Maroš Červenák
Réžia: Juraj Nvota
Účinkujú: tanečný súbor a spevácka skupina SĽUK-u
Foto: Ctibor Bachratý

 

Dĺžka programu: 70 minút

Špecifikácia programu: hudobno tanečný program vhodný pre väčšie javiská

Fotogaléria