Deň detí v SĽUK-u 2023

Poslednú májovú sobotu 27. 5. 2023 sa v areáli SĽUK v Rusovciach uskutoční už 13. ročník podujatia Deň detí v SĽUK-u.

Začiatok podujatia je o 10:00 hod.

Program bude tak ako každý rok inšpirovaný tradičnou ľudovou kultúrou. Na svoje si prídu nielen naši najmenší, ale aj dospelí návštevníci. V Škole remesiel ÚĽUV sa zoznámia so starými remeselnými technikami. V Školičke tanca sa zase naučia ľudové tance. Nebude chýbať zapletanie vrkočov, maľovanie na tvár a Živé múzeum domácich prác v podaní DFSk Konopa z Kozároviec. Program Dňa detí v SĽUK-u spestrí vystúpenie Detského folklórneho súboru Hájenka z Bratislavy, vystúpenie Detského folklórneho súboru Gerulata z Rusoviec, predstavenie tradičného bábkového divadla Tyjátr, Deti z ukrajinských tanečných umelecký škôl, pesničkohry s Mirom Jilom a iné.

V Divadle SĽUK uvedieme pre deti tanečnú veselohru Gašparko a muzikantskú veselohru o tradičných ľudových hudobných nástrojoch Zvuky nie sú muky v podaní SĽUK-u. A na úplný záver sa predstaví Skupina tanečného humoru Všetečníci s programom Tanec a iné problémy.

Okrem bohatého programu sa návštevníci môžu tešiť aj na ľudovú kuchyňu, v ktorej nebudú chýbať párance z Pukanca, Skalický trdelník a ďalšie dobroty. Deň detí v SĽUK-u organizuje Slovenský ľudový umelecký kolektív v spolupráci s Ústredím ľudovej umeleckej výroby. Podujatie sa bude konať aj v prípade nepriaznivého počasia v interiéri SĽUK-u.

Skip to content