Rýchlo a nemožne

3 Jours Max
2023
90 minút

SPÄŤ

Komédia, Akčný

Šialená paródia na akčné filmy a jeden z hitov francúzskej filmovej sezóny. Rýchlo a nemožne je adrenalínová jazda plná gagov a vtipných narážok na ikonické scény z filmov, ako Rýchlo a zbesilo, Terminátor 3, Mission: Impossible, Rambo, Indiana Jones, ale aj Kingsman, 96 hodín, alebo Dámsky gambit.

Mysleli ste si, že ste od tvorcov bláznivých francúzskych komédií Alibi na mieru 1 a 2 videli už všetko? Že sú ich švihnuté gagy bezkonkurenčné a hranice absurdity neprekonateľné? Sú, ale stále dokážu prekonať sami seba. V Rýchlo a nemožne servírujú nadmernú porciu zábavy a napätia okorenenú strhujúcimi akčnými scénami a vtipnými odkazmi na klasiky žánru. Pripravte sa na adrenalínové preteky o život naprieč tromi kontinentmi. Bude to jazda!

Nemotorný, ale dobrácky policajt Rayane zistí, že jeho babičku uniesol mexický drogový kartel. Teraz má tri dni na doručenie astronomického výkupného. So svojimi parťákmi sa ako neohrozený pomstiteľ, akurát že ním vôbec nie je, vydáva na šialenú misiu naprieč Francúzskom, Abú Zabí aj mexickou džungľou, aby ju zachránil. Nemilosrdný boj s časom sa začína.

„Zámerom bolo nakrútiť komédiu v americkom štýle. Potrebovali sme veľkolepé sekvencie. A pretože som chcel parodovať Mission: Impossible a najmä scénu, v ktorej Tom Cruise zdoláva slávnu Burdž chalífa v Dubaji, vybral som si Abú Zabí a veže Conrad,“ opisuje režisér a súčasne predstaviteľ hlavnej úlohy Tarek Boudali jednu z epických scén, ktorá sa nakrúcala na 300 metrov vysokej dominante Spojených arabských emirátov. „Pri mrakodrape nejde o to, či sa zraníš alebo nie, ale či prežiješ alebo nie. Neexistuje žiadna stredná cesta. Našťastie mám po boku koordinátora kaskadérov Christopha Marsauda, ktorý je veľmi prezieravý. Je to môj druhý otec, naučil ma všetko, čo viem. Mám k nemu zvláštny vzťah, vzhľadom na to, že neustále zverujem svoj život do jeho rúk. A svoj život nezverujete do rúk len tak niekomu! Keď si vymyslím nejakú šialenosť, povie mi, či je to možné, alebo nie. A ak áno, ideme do toho,“ dodáva s tým, že sa v Rýchlo a nemožne rozhodne pri zemi nedržal.

Fotogaléria

Skip to content