Detský tábor múz

Premiéra:

Letný denný tábor pre deti od 6 do 12 rokov

Myšlienka realizácie Detského tábora múz vychádza z ambície a prirodzenej potreby SĽUK-u vychovávať si svojho diváka už od útleho veku a rozvíjať jeho vzťah k tradičnej ľudovej kultúre. Tábor zároveň predstavuje jedinečnú možnosť ako sa bližšie zoznámiť so SĽUK-om a jeho tvorbou.  

Tábor múz je zameraný na rozvoj múzických schopností detí prostredníctvom hudby, tanca, spevu, dramatického textu, ale aj výtvarných a manuálnych zručností. Formou zaujímavých hier, workshopov, či exkurzií sa účastníci tábora dozvedia všetko o tradičnej ľudovej kultúre, remeslách, vzniku divadelného predstavenia, majú možnosť pozrieť si divadelné zákulisie a tak sa aj naučiť o umení premýšľať, diskutovať, ale najmä ho realizovať.

Workshopy vedú profesionálni umelci a odborní lektori, pôsobiaci nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Počas uplynulých ročníkov sa deti v tábore múz stretli s divadelným a filmovým režisérom Jurajom Nvotom, s kostýmovou a scénickou výtvarníčkou Katkou Holkovou, s kameramanom Antonom Szomolányim, so scénografom Marekom Hollým, s fotografom Martinom Kleiblom, s bábkarom Jurajom Hamarom, s umeleckým vedúcim SĽUK-u Stanislavom Marišlerom, či s hudobníkom Mišom Veselským.  

Každoročným vyvrcholením tábora je umelecké vystúpenie v Divadle SĽUK, počas ktorého deti odprezentujú svojim rodičom, starým rodičom a blízkym to, čo sa v tábore počas piatich dní naučili.

Fotogaléria