Oberačkový FOLKCOOL

Oberačkový FOLKCOOL

V rámci cyklu FOLKCOOL Divadlo SĽUK svojim priaznivcom prinieslo (14.9.2013) ďalší tradične netradičný večer, tento krát s témou OBERAČKA.

Vinohradníctvo, pestovanie viniča a výroba vína má na Slovensku dlhú tradíciu. K práci vo vinohrade sa viaže mnoho ľudových zvykov a k užívaniu plodov tejto práce patria neodmysliteľne ľudové piesne, porekadlá, pranostiky, ale aj spoločenské zábavy. 

Oberačkový FOLKCOOL sa niesol v neformálnom duchu a ponúkol divákom pestrý program. V divadelnej sále potešil hudobným a tanečným programom s vinárskou tematikou Slovenský ľudový umelecký kolektív, FSK Konopa z Kozároviec prezradila desatoro vinára a predstavila Pijanskú omšu.

Prekvapením bolo spojenie SĽUK-u a Balkasnamblu na záver programu v Divadle SĽUK. Balkansambel priviedol temperamentnými rytmami divákov až k ochutnávke kvalitných vín menších slovenských vinárov z Limbachu, Moravan nad Váhom, Šenvíc a Zelenča. Zábavu umocnil svojím spoločným vystúpením Balkansambel s dychovou hudbou Verešváranka z Červeníka.

 

 

profesionálne umelecké teleso
hudobno-tanečné programy
centrum tradičnej kultúry
vlastná divadelná scéna