Deň detí v SĽUKu

S mimoriadnym úspechom sa už niekoľko rokov stretáva Deň detí v SĽUK-u. Deti aj dospelí si užívajú počas celého sobotňajšieho poobedia originálny program, pohyb v prírode a príjemnú rodinnú atmosféru.

Program Dňa detí v SĽUK-u je inšpirovaný tradičnou ľudovou kultúrou – piesňami, tancami a tradičnými hrami, ktoré sa kedysi dávno hrávali naši starí, či prastarí rodičia. Deti sa v jednotlivých aktivitách majú možnosť vyblázniť, vyskúšať si svoje zručnosti, potrápiť svoj rozum a bližšie sa zoznámiť s tradičnou ľudovou kultúrou.

Tvorivé dielne ÚĽUV-u, Dvor tradičných hier, Školička tanca, súťaž speváčikov SĽUK má talent, Gašparkovo – kútik pre najmenších, zapletanie vrkočov a maľovanie na tvár sa stali už tradičnou súčasťou sľukárskeho Dňa detí. Každý rok sa však snažíme pripraviť pre deti aj veľa nových prekvapení. V minulých rokoch to bola napr. tajnička s hádaním názvov tradičných ľudových nástrojov, starodávny flašinet, poníky, výtvarná súťaž Namaľuj nám plagát, Zvukové obludárium, či hudobný workshop Najlepšia detská kapela SĽUK-u.

Súčasťou programu je každoročne aj poobedňajšie predstavenie pre deti v Divadle SĽUK – tanečná veselohra Gašparko alebo muzikantská veselohra Zvuky nie sú muky.

Aj v gastronómii prinášame niečo nové a zároveň tradičné. Hladné žalúdky návštevníkom zasýtia chutné párance z Pukanca. Avšak domáce maškrty si môžu priniesť aj rodičia s deťmi, pretože Rusovský park pri SĽUK-u je ako stvorený na piknik.

Tešíme sa najbližší Deň detí v SĽUK-u!

Videopozvánka na posledný ročník

Fotogaléria