My sme SĽUK - nadpis

Umenie inšpirované tradíciou

Slovenský ľudový umelecký kolektív pôsobí v oblasti umeleckého spracovania a interpretácie tradičnej ľudovej kultúry na Slovensku už od roku 1949. Jeho tvorba vychádza z autentických podôb slovenského ľudového umenia, ktoré spracováva do kvalitných a obľúbených predstavení, ktoré prekračujú hranice medzi rôznymi formami umenia — od výtvarného umenia, cez kostýmy, hudbu, tanec až po divadlo.

Každý víkend premietame filmy pre dospelých aj detských divákov. Pozrite si náš program, prípadne si objednajte celú kinosálu pre seba. 

CTĽK je odborným pracoviskom SĽUK-u, kde dokumentujeme, spracovávame a vo svojom online katalógu sprístupňujeme rôznorodé podoby tradičnej ľudovej kultúry. Organizujeme tiež živé podujatia na jej ochranu a propagáciu.

Pravidelné aktivity v SĽUKu

Ako sa k nám dostanete

Adresa

Balkánska 31/66
Bratislava – Rusovce

Autobusová doprava

Linky: 91, 191, 801
Zastávka Gerulata

Parkovanie

P1

Parkovisko SĽUK
70 parkovacích miest

P2

Parkovisko pri hasičskej zbrojnici
8 parkovacích miest

P3

Parkovisko pri detskom ihrisku
5 parkovacích miest

P4

Parkovisko pri pošte
11 parkovacích miest

Virtuálna prehliadka

Pozrite si priestory SĽUK-u v Rusovciach neďaleko Bratislavy na 360° panoramatických záberoch.

Informácie pre ZŤP

Štandardne je vstup na predstavenie možný pre dvoch imobilných návštevníkov a ich sprievodcov. V hľadisku sú na to vyhradené miesta v rade 8.

Z našej histórie

SĽUK pôsobí v oblasti umeleckého spracovania a interpretácie slovenskej tradičnej ľudovej kultúry už od roku 1949. Preklikajte si fotkami z našej bohatej histórie.

Naše služby

Reštaurácia

Produkcia

Predaj

Prenájom